پمپ آب خانگی

علت کار نکردن پمپ آب با وجود برق دار بودن

دلیل کار نکردن پمپ آب با وجود برق دار بودن
زمان مطالعه: 5 دقیقه

پمپ‌های آب به صورت دائم در حال خاموش و روشن شدن بوده و به علت تماس مستقیم قطعات آن با آب گاها دچار خرابی خواهند شد. بسیاری از پمپ‌های آب خانگی در ایران از برندهای ناشناخته چینی هستند. این پمپ‌ها و قطعات داخلی آنها کیفیت مناسبی ندارند. از این رو تعداد خرابی های این پمپ‌ها در طول زمان بیشتر خواهد شد. دلیل کار نکردن پمپ آب با وجود برق دار بودن پمپ چیست؟ چگونه می‌توان مشکل پمپ را با وجود برق دار بودن شناسایی کرد؟

 

 

علت کار نکردن پمپ آب با وجود برق دار بودنخرابی پمپ آب

 

 

دلیل کار نکردن پمپ آب با وجود برق دار بودن

یک از مشکلات عمده پمپ آب در ساختمان، کار نکردن پمپ آب با وجود برق دار بودن است. در این حالت که پمپ مشکلی در اتصال به برق نداشته؛ اما کارکرد آن مختلف شده باشد می‌توان به چند مورد خرابی مشکوک شد. توجه داشته باشید که تعمیر پمپ آب خانگی یک کار تخصصی است پس اگر تجربه‌ای در این زمینه ندارید حتماً از یک تعمیرکار برای رفع مشکل پمپ خود راهنمایی بخواهید.

اصلی‌ترین دلیل کار نکردن پمپ آب با وجود برق دار بودن آن پلاتین چسباندن پمپ آب است. این قطعه مهم به علت قیمت بالا در پمپ‌های چینی کیفیت پایینی دارد. از این رو این قطعه پس از مدتی کار کردن دچار مشکل شده و به اصطلاح پمپ شما پلاتین می‌چسباند. در مواردی نیز فاصله این قطعه با قطعه کناری کم شده و این موضوع نیز می‌تواند دلیل کار نکردن پمپ آب با وجود برق دار بودن باشد.

این محتوا به شما پیشنهاد می شود :   تعمیر و نصب پمپ آب خانگی جنوب تهران

در این مشکل شاید بتوانید با یک ضربه به پمپ دوباره آن را به کار وا دارید؛ اما حتماً در اولین فرصت نسبت به تعمیر پمپ آب خود اقدام نمایید.

 

 

سرویسیار24 در سریع ترین زمان ممکن در خدمت شماست 

برای تماس کلیک کنید 09197841667

 

 

مشکل منبع تحت فشار پمپ آب

دلیل کار نکردن پمپ آب با وجود برق دار بودن همچنین می‌تواند به علت مشکل در سیستم  فشار باد منبع باشد. اگر فشار باد در این منبع کم شود ظرفیت آن نیز کاهش یافته و با روشن شدن سریع پمپ فشار به حد نصاب رسیده و پمپ با کمترین پمپاژ خاموش خواهد شد. در این حالت پمپ شما به شکل دائمی خاموش و روشن شده ولی فشار آب همچنان پایین خواهد بود.

این مشکل یکی از دلایل اصلی خرابی مپ و دلیل کار نکردن پمپ آب با وجود برق دار بودن آن است. استارت‌های مداوم باعث می‌شوند تا سوئیچ کمکی استارت تحت فشار قرار گیرد. همچنین مشکل چسبیدن پلاتین، داغ کردن موتور به علت کارکرد مداوم و حتی سوختن به سراغ پمپ شما بیایند.

 

 

 

چرا پمپ آب با وجود برق دار بودن کار نمی کندکار نکردن پمپ آب با وجود برق

 

 

 

نرسیدن آب به پمپ

اگر پمپ شما نیز با وجود برق دار بودن کار نمی‌کند نگاهی نیز به سیستم لوله کشی و آب ورودی بیندازید. یکی از دلایل کار نکردن پمپ آب با وجود برق دار بودن عدم تأمین آب مورد نیاز برای کارکرد پمپ است. اگر با این مشکل مواجه هستید می‌توانید از یک دستگاه فشار سنج برای بررسی و رفع این مشکل استفاده نمایید.

 

 

تعمیر انواع تاسیسات سرمایشی و گرمایشی

تعمیر موتورخانه ، مشعل ، انواع آبگرمکن ، فن کویل ، شومینه ، کولر آبی و …

44668973 021

 

 

هوا گرفتن دلیل کار نکردن پمپ آب با وجود برق دار بودن

هوا گرفتن پمپ نیز یکی دیگر از دلیل کار نکردن پمپ آب با وجود برق دار بودن است. ورود بیش از 2 تا 3 درصد هوا به سیستم پمپاژ آب می‌تواند عملکرد پمپ را تحت تأثیر قرار دهد. یکی از دلایل بروز این مشکل کار کردن پمپ با فشار کم آب است که باعث می‌شود حباب‌های هوا راه خود را به داخل سیستم پمپاژ باز کنند. خرابی اورینگی، یخ زدن پمپ، عدم آب بندی اتصالات و خرابی بوشن‌ها از جمله موارد دیگری هستند که باعث هوا گرفتن پمپ شما خواهند شد.

این محتوا به شما پیشنهاد می شود :   راهنمای خرید پمپ آب کوچک و ارزان برای ساختمان

 

گیر کردن پروانه پمپ اب

مشکلات مرتبط با پروانه پمپ نیز می‌توانند دلیل کار نکردن پمپ آب با وجود برق دار بودن باشند. پروانه پمپ از جمله قطعات حساس و مهم هر پمپ آبی است که توان پمپ بسته به کیفیت و سلامت آن خواهد بود.

 

گیر کردن پروانه پمپ آب

پروانه پمپ آب به خودی خود یکباره خراب نمی‌شود. عملکرد این قطعه به سلامت دیگر قطعات دستگاه همچون بلبرینگ و لوله‌های آب متصل شده بستگی دارد. اگر در پمپ خود تولید صدای زیاد، پریدن فیوز پس از استارت پمپ و داغ کردن سریع پمپ پس از شروع به کار را مشاهده کردید به خرابی این قطعه یا تحت فشار بودن آن شک کنید.

 

 

دلیل کار نکردن پمپ آب با وجود برق دار بودنرفع خرابی پمپ آب

 

 

 

جلوگیری از خرابی پمپ

همچون هر قطعه مکانیکی و الکتریکی دیگری پمپ آب نیز نیازمند سرویس کاری و بررسی مداوم است. رفع رسوبات یک لوله هر 6 ماه یکبار بسیار ساده‌تر و کم ‌هزینه‌تر از رفع خرابی بلبرینگ یک پمپ خواهد بود. برای اینکه پمپ شما با مشکل مواجه نشود هر چند وقت یکبار پمپ را مورد بررسی قرار دهید. محل نصب پمپ آب خانگی نباید شیب دار باشد. هر 3 تا 5 ماه یکبار از یک سرویس کار بخواهید که پمپ شما را سرویس کند.

وجود رسوبات، زنگ‌زدگی قطعات داخلی پمپ، اتصالی برق و مشکل فشار آب از جمله مواردی هستند که می‌توانند پمپ آب شما را با مشکل مواجه کنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *